Czym radca prawny odróżnia się od adwokata?

Czym radca prawny odróżnia się od adwokata?

Stwierdza się z reguły, iż praca adwokata jest doskonale płatna, przyjemna oraz generalnie niezbyt wymagająca. Niemniej jednak praca ta wymaga dokładności, długich godzin pracy oraz solidnej, wręcz pokaźnej wiedzy, która połączona jest ze świadczeniem tego zawodu. Praca radcy prawnego jest już tymczasem troszeczkę inna.

Radca prawny, to znaczy doradca

Radca prawny to osoba, która dzięki wiedzy z wyznaczonych obszarów prawa wykonuje usługi doradczo-konsultacyjne. Zwłaszcza jest to przydatny zawód w przypadku funkcjonowania firm, gdzie negocjuje i sygnuje się umowy o konkretnych wartościach, opiewające na wyjątkowe duże sumy pieniężne.

Adwokat – obrońca klienta

Praca adwokata jest kompletnie inna. Ci eksperci, w slangu określani papugami, mają na celu chronić klienta przed konsekwencjami związanymi z przepisami prawa. Skąd tego rodzaju konsekwencje wynikają? Z reguły, naturalnie z braku znajomości prawa, okazyjnie także są to przypadki rażącego, świetnie obmyślonego łamania przepisów prawa. Adwokat w tym przypadku stara się odnaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta oskarżonego na podstawie kodeksu karnego.

Zostaw odpowiedź