Czym radca prawny odróżnia się od adwokata?

Czym radca prawny odróżnia się od adwokata?

Mówi się na ogół, że praca adwokata jest doskonale opłacana, niestresująca oraz ogólnie łatwa. Niemniej jednak praca ta wymaga skrupulatności, nadprogramowych godzin pracy oraz profesjonalnej, wręcz pokaźnej wiedzy, która jest związana ze świadczeniem tego zawodu. Praca radcy prawnego jest już z kolei troszeczkę inna.

Radca prawny, czyli doradca

ocRadca prawny jest osobą, która dzięki wiedzy z określonych działów prawa wykonuje usługi konsultacyjno-doradcze. W szczególności jest to bardzo popularny zawód w przypadku działalności przedsiębiorstw, gdzie negocjuje i parafuje się umowy o konkretnych wartościach, opiewające na konkretne sumy pieniężne.

Adwokat – obrońca klienta

Praca adwokata jest kompletnie inna. Ci specjaliści, w slangu zwani papugami, mają na celu obronić klientów przed konsekwencjami związanymi z przepisami prawa. Skąd tego typu konsekwencje wynikają? Zasadniczo, rzecz jasna z nieznajomości prawa, sporadycznie także są to przypadki rażącego, specjalnego łamania prawnych przepisów. Adwokat w takiej sytuacji stara się wyszukać najlepsze rozwiązanie dla osoby oskarżonej w sprawie karnej.

Zostaw odpowiedź