Duże składki w ZUS-ie

Duże składki w ZUS-ie

Początkujący przedsiębiorca może mieć dość poważny problem z zapłaceniem składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Składki te są na początku nieduże, jednak już po upływie dwóch lat zaczynają się pojawiać trudności i składki zaczynają rosnąć. Jest to niezwykle negatywne zjawisko dla nowych posiadaczy firm.

Niski ZUS przez okres dwóch lat

Bardzo wielu ekspertów zadaje sobie pytanie, czy w rzeczywistości tylko i wyłącznie dwa lata obniżki w ZUS na składki zdrowotne oraz emerytalne to nie zbyt mało? Bezsprzecznie dla niektórych przedsiębiorstw jest to czas satysfakcjonujący, dla pozostałych jednak jest to zbyt krótki czas, by należycie rozwinąć działalność gospodarczą. Tym bardziej, że badania zdradzają, że niski wymiar składek jest korzystniejszy dla budżetu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Składki w najlepszym wymiarze

W niektórych państwach, gdzie przedsiębiorczość prowadzona indywidualnie jest świetnie rozwinięta, składka do odpowiednika polskiego ZUS-u jest niska albo dobrowolnie opłacana. W naszym kraju, tak samo mogłoby to zależeć od samych właścicieli firm, którzy wybierali by składkę według własnego, osobistego uznania. Póki co jednakże składka nie jest dobrowolna a wymagana.

Zostaw odpowiedź