Leasing – o tym warto pamiętać

Leasing – o tym warto pamiętać

Leasing w naszym kraju w trakcie paru poprzednich lat staje się co raz bardziej atrakcyjny. Okazuje się to niezwykle dobra alternatywa dla kredytu gotówkowego. Przeznaczony leasing jest jednak tylko dla przedsiębiorców. Umowa leasingowa zawierana najczęściej na kilka lat oraz składa się z 3 etapów.

Pierwszy to podpisanie umowy, a także opłata około 10% ceny auta na rzecz leasingodawcy. Pierwsza wpłata przeważnie możliwa jest do negocjacji. Oczywiście im więcej zapłacimy na początku, tym mniej albo krócej będziemy opłacać później. Następny etap to spłata co miesięcznych rachunków wystawianych przez leasingobiorcę. Po tym czasie przechodzimy do tak zwanego wykupu. Dopiero po wpłacie ostatniej sumy samochód staje się własnością naszej firmy.Leasing samochodów to usługa, która zjawiła się w naszym kraju około piętnaście lat temu. Od tego czasu bardzo szybko ta alternatywa dla kredytu gotówkowego zyskuje na popularności pośród polskich właścicieli firm.

Obecnie w przybliżeniu 50 procent polskich działalności gospodarczych korzysta z usług leasingowych. Dotyczą one nie jedynie zakupu samochodów, ale w podobny sposób maszyn potrzebnych do pracy. Na leasing przedsiębiorcy mają możliwość kupić prawie wszystko, spłacając później w co miesięcznych ratach. Leasing umożliwia przedsiębiorcom odliczenie podatku od wynajmowanego auta albo maszyny. Pod tym względem jest on o wiele bardziej opłacalny aniżeli standardowy kredyt. Wskazane jest pamiętać o tym, iż przed wykupem leasingu nie jesteśmy właścicielem opłacanego {samochodu|auta|pojazdu

Zostaw odpowiedź