O czym powinniśmy pamiętać podczas sprzedaży auta?

O czym powinniśmy pamiętać podczas sprzedaży auta?

Sprzedaż auta to bardzo znacząca decyzja. Jeżeli za bardzo pośpieszymy się ze sprzedażą możemy stracić parę tysięcy złotych. Sprzedając samochód warto przeszukać Internet, aby zweryfikować ceny porównywalnych pojazdów. Wtedy oszacujemy orientacyjną wartość naszego auta. Warto to zrobić, ponieważ bardzo często sprzedajemy auta dużo poniżej ich realnej wartości.

Jeśli natomiast liczymy na szybką sprzedaż samochodów i nie interesuje nas czekanie na odpowiednią ofertę należałoby odwiedzać komisy proponujące skup aut. Zaoferują oni nam kwotę za jaką od ręki mamy szansę sprzedać auto. Zwykle jest to mniej więcej 80% ceny naszego pojazdu. Bez wątpliwości skup samochodów nie zaproponuje nam adekwatnej ceny, niemniej jednak kiedy komuś zależy na szybkiej transakcji to nie ma lepszego rozwiązania.Podczas sprzedaży samochodu, jaki jest jeszcze nie uregulowany, gdyż przed laty wzięliśmy na niego pożyczkę, musimy wiedzieć o tym, że przed zbyciem należy uregulować wszystkie należności wobec banku. W innym przypadku sprzedaż auta będzie niemożliwe.

Tutaj korzystając z usług komisu oferującego skup aut mamy możliwość liczyć na pomoc w postaci zaliczki wpłaconej na podstawie wstępnej umowy zbycia.Przed zbyciem auta warto zatroszczyć się o to, aby był czysty, dlatego że może to w pozytywny sposób przyczyniać się na oferowaną nam kwotę. W tym celu warto wybrać się do myjni albo samemu porządnie wysprzątać samochód. Chwila przeznaczonego na to czasu może wywindować cenę samochodu nawet o sumę pięciuset złotych.    

Zostaw odpowiedź