Ubezpieczenie podczas wyjazdu za granicę

Ubezpieczenie podczas wyjazdu za granicę

Dzisiaj co raz więcej ludzi może wybrać się na wakacyjną wycieczkę poza granice Polski. Na ogół wyjeżdżamy w celach rekreacyjnych do krajów z nad Morza Śródziemnego. W większości wypadków jako cel wakacyjnej podróży wybieramy Egipt lub Chorwację.

Pańśtwa te cieszą się znaczną popularnością ze względu na piękną pogodę oraz niewysokie ceny noclegów.Nasi rodacy do tych państw przeważnie wyjeżdżają z agencją turystyczną, kiedy mają z automatu wykupione ubezpieczenie NWW na czas pobytu za granicą. Odmiennie sprawa wygląda, jeżeli sami planujemy własny wyjazd. Zazwyczaj wówczas najważniejsze dla nas jest zredukowanie kosztów. Oszczędzamy jednak na najmniej odpowiedniej rzeczy, bowiem na naszym ubezpieczeniu.Podróż poza granicę bez wykupionego ubezpieczenia to duża głupota. Jego brak może sprawić, iż na okoliczność wypadku zapłacimy astronomiczne sumy za kurację w obcym kraju.

Ubezpieczenie NWW to podstawa, o jakiej w żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać. To dużo nie kosztuje. Najczęściej koszt zasadniczego pakietu NWW to suma 50 złotych, co nie jest jakąkolwiek barierą uniemożliwiającą wyjazd. Takie ubezpieczenie co prawda najczęściej nie przydaje nam się, jednak bardzo możliwe, że znajdziemy się w sytuacji, w której Bogu będziemy wdzięczni, że je wykupiliśmy.Rokrocznie z ubezpieczenia w czasie wyjazdu poza Polskę korzysta w przybliżeniu 80 procent osób. Ta liczba z roku na rok wzrasta o kilka punktów procentowych, dlatego że ludzie nie chcą oszczędzać na zdrowiu.

Zostaw odpowiedź