Umowy prawne – na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu?

Umowy prawne – na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu?

Szokujące jest to, że zwyczajny Polak w żadnym wypadku nie czyta umów, jakie podpisuje. W większości wypadków wielkość umowy oraz język jakim jest napisana nie pozwalają nam na zapoznanie się z całością. Polacy przeważnie zwyczajnie podpisują umowę wierząc konsultantowi na słowo. To wielki błąd, dlatego że nie wiemy wówczas jakie na podstawie umowy wynikają prawa i obowiązki.Podczas podpisywania umów powinniśmy zwrócić uwagę szczególnie na to co zapisane jest małą czcionką. Najczęściej tam ukryte są haczyki, które uniemożliwią nam skorzystanie z promocji albo wygenerują ponadplanowe koszty.

Kto nie zapoznał się z umową nie może mówić, że został ofiara oszustwa. Brak zaznajomienia się z treścią podpisywanej umowy to duży błąd popełniany przez aż 70 procent Polaków.Co powoduje, że tak rzadko czytamy umowy? Przykładowo w Niemczech jedynie 30 procent mieszkańców przyznaje się do tego, iż nie zapoznało się z umową. U nas jednakże panuje większe zaufanie do firm oraz obojętność. Najwięcej stracić mogą osoby, które podpisują umowę pożyczki bez wcześniejszego przeczytania jej.

Regularnie słyszymy wszak o oszustach, jacy naciągają starsze osoby. Podczas podpisywania jakiejkolwiek umowy- nawet z zaufaną firmą- zaleca się rzucić okiem na umowę, żeby zweryfikować czy wszystko jest ok.Pozwoli to uniknąć problemów, jakie niekiedy powstają w wyniku podpisania niekorzystnej dla nas umowy. Nie możemy wobec tego nigdy zapominać o drobiazgowym zaznajomieniu się z dowolną podpisywaną umową.

Zostaw odpowiedź